Detroit47 hozzászólása:

Közben végignéztem az összefoglalót. :karomkodo:
Lebda mind3 azonos létszámnál kapott gólunknál bent volt. Az 1.-nél csúnyán lemaradt McClementről. A 2.-nál a saját kékvonalunknál flegmán elszórt egy korongot és abból esett a gól, a 3.-nál meg hátvéd léttére az ellenfél 3-adában korcsolyázgatott! ("Hol vagy Quiency?")
Azért csúnya az a -2 a második sorunk mellett. Mégha sem Zetterberg, sem Cleary, sem Bertuzzi nem is követett el nagy hibát! Az elején jól mentek, aztán nagyon leálltak.
Az 1. sorunk továbbra is jó, csak teljesen meddő, ahogy az előidényben is.
Lövések:
1. sor: 6
2. sor: 7
3. sor: 8
4. sor: 3 lövés 10 ütközés!!!!!!!

A 3. és 4. sor összeállt! De Helm érkezésével ez majd felborul. Szerintem Darren nyugodtan mehetne a 3.-ba és Filppula a 2.-ba Leinoval együtt! Így is gólképes lenne a 3. sorunk. (Egyébként én már a szezon előtt sem értettem egyet a sorösszeállítással)
Na mindegy...

Az első 2 sorral meg csinálni kell valamit. Egyszerűen nem tudják az ellenfél kapuja előtt tartani a korongot. Nagyon statikus volt a játékuk. Lővöldöztek oszt jó van. Datsyuk próbált kicsit színt vinni a játékba lőttünk is belőle egy vasat! Bár nem értem hogy miért nem lő ha szemben áll a kapussal. Olyankor fölösleges leadni. Viszont megint Datsyuk emberségét dícséri hogy ő elsősorban Franzennel akart gólt lövetni minden áron!!!
Szóval néhány meccsig még lehet őket próbálgatni, de aztán keverni kell. Majd meglátjuk sikerül-e összeszokni. Bár szerintem nem az összeszokottsággal van a baj hanem a gólképtelenséggel. Meg a korongtartással. Érdekes a 3. sor néhány meccs alatt olyan jól összecsiszolódott, hogy csak úgy folyik a pakk mikor ők vannak a jégen.

Amúgy a csapattal semmi gond. Baromi erősek leszünk. Más csapatban nincs ilyen erős első sor, mint nálunk a 3. Szóval nincs baj. Még néhány meccs és minden rendben lesz.

Azt meg hogy miért állunk le vezetésnél, arról Babcockot kellene megkérdezni. Ez az ő agyszüleménye. Tavaly is ezzel voltak gondok. Kis túlzással ezért ment el a Stanley is...

A 2007-08-as csapat ezt meg tudta csinálni mert olyan sorok voltak hogy:
3. Cleary-Draper-Drake
4. Hudler-Helm-Maltby (az alapszakaszban meg Downey és McCarty játszott Helm helyett)
(Viszont akkor Datsyuk és Zetterberg együtt játszott és minden meccsen 21 perc körül volt a jégidejük! És ők folyamatosan támadtak 3-0 vagy 4-0-nál is.)
De 3 támadósorral visszaállni??? Nem értem?!

Csak a 3. harmad második felében szabadna kiengedni. Addig nem. Nem kell további gólokat szerezni, de az ellenfél harmadában kéne tartani a korongot. Akkor biztosan nem kapunk gólt!

De ez csak az én véleményem, a meccsről és a csapatról. Ma este visszavágó. Remélem hogy az első két sor gólt is tud most már szerezni.